W TRAKCIE OPRACOWANIA
Data ostatniej modyfikacji: 10.02.2025
Znaczenia: »ruiny młyna lub miejsce, na którym znajdował się młyn«: Miasto obory do młyniska starego, który quondam do słodów melenia był zbudowany, bydło wganiano. InwKal I 176.
W trzecim polu ku Młynowu łąkę na młynisku za rowem, począwszy od rowu aż do roli kowalowej, jęczmienia ku Młynowu pole Marcinowej roli jednym stajem składów 20 i łąkę od roli się ciągnącą do drugiej przeciwko niej będący roli. InwKal II 38.
[więcej cytatów w Korpusie Barokowym]
Znaczenia: nazwa geograficzna »- nazwa wsi lub jej części«: W polu zaś rachowało się zagonów, osobliwie ku Oborom, 400; w tym samym polu za stodołą 406, ku Rudzie zaś na działach zagonów 100, w końcu wsi nad rzeką na Młynisku nazwanym 264, zagonów ku Żbikom 228, zagonów na kosach ku Żegocinu 146, zagonów pode wsią za krawcem zagonów 100. InwKal II 69.
[więcej cytatów w Korpusie Barokowym]
Znaczenia: nazwa geograficzna »- nazwa miejscowości«: Przed wieczorem po tej akcyi obrócił się nieprzyjaciel górami na gościniec junowski i tam przez noc paląc bliskie wioski nocował. W sobotę ku Komarnu jakoby nawrócił i poszedł ku Dniestrowi mimo Żydaczow, w poniedziałek i wtorek koło Wojniłowa, Strzelisk, Podkamiema, Młynisk i Żurawna grasował, ścinając ludzi i bydło nad zwyczaj swoj a potem dalej Pokuciem do domu wracając się. SarPam 373.
[więcej cytatów w Korpusie Barokowym]
Patrz młyn.