Pobieranie
PL EN
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
Ó
P
R
S
Ś
T
U
V
W
X
Y
Z
Ź
Ż
MajTrwałość 1764 wydanie wtórne
Trwałosc szczęsliwa krolestw albo ich smutny upadek: wolnym narodom przed oczy stawiona, na utrzymanie nieoszacowaney szczęśliwości swoiey. przez X. Szymona Maichrowicza Missionarza Towarzystwa Jezusowego z pozwoleniem Starszych. Częsc II Szczęsliwosc polskiego narodu.

https://polona.pl/item/trwalosc-szczesliwa-krolestw-albo-ich-smutny-upadek-wolnym-narodom-przed-oczy-stawiona,NTkyMTE4NA/41/#info:metadata
Odnotowano 2 cytaty z tego źródła
– Mowićże o inszych dobrodzieystwach łaskawego na Polaków Boga, to zaiste łatwiey wdzięcznym sercom do uwagi zostawić, niżeli wyliczyć, bo czyli to namienię Polskiego Narodu z przyrodzenia do dobrego skłonność, nad insze do pobożności łatwość, y to jest szczegulnym dobroci dziełem Stworcy naszego Boga, który z urodzeniem y macierzyńskim mlekiem rozdaje Polakom tę wrodzoną do wszystkiey cnoty przychylność, rzuca jeszcze w dziecinne serca ziarno świątobliwych chęci, które byle potym nie przytłumiła nieprawość, wyrastaią za czasem w cnot rozliczne kwiaty, y przynoszą wspaniałych dzieł owoce. MajTrwałość 33-34.
– Bronił od tego Bog łaskawy mocną ręką upodobany Narod, często gdy w Polakach zmordowane siły ustawały, posyłał swoich Swiętych z Nieba na otrzymanie z nieprzyiacioł zwycięstwa na utrzymanie wolności. MajTrwałość 67.
patrz: ZMORDOWANY