Pobieranie
PL EN
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
Ó
P
R
S
Ś
T
U
V
W
X
Y
Z
Ź
Ż
PotPocztaKarp 1669-1696 wydanie wtórne
Potocki W., Poczta [w:] Potocki W., Muza polska..., Warszawa 1996, s. 63-85.

Odnotowano 10 cytatów z tego źródła
– Wielkaż to wolność, ba, swawola raczej, kiedy leda bik piórkiem tak dziwaczy, pisząc, co aspekt dyktuje mu prędki. PotPocztaKarp 74.
patrz: BIG, BIK, BIK, BIKA, BIKA
– Aż kruk: “Witam cię, cesarzu Antoni!”. Rozśmiał się August na on koncept prędki, zawszeć o takie łacno obojętki. PotPocztaKarp 67.
patrz: OBOJĘTKA
– Kiedy po długiej najpierwszy raz zimie pługu się oracz pracowity imię, szukając w pocie czoła chleba sztuki, zaraz obaczysz wrony, sroki, kruki, skoro wywróci i ziemię podrobi, zwyczajnej w brózdach patrzające zrobi. PotPocztaKarp 65.
patrz: PODROBIĆ
– Niechaj miesięczne w pełni świeci koło, przecię noc nocą, przecię nie wesoło; cóż gdy się zaćmi i pogasi knoty, rzadkich gwiazd widzim po niebie sieroty. PotPocztaKarp 65.
patrz: POGASIĆ
– Mocny Mohilów w mury i w reduty, nieraz oblany krwią, trupem osuty, wielkiem się polskiem hetmanom opierał, tobie zamknione bromy pootwierał. PotPocztaKarp 71.
– żołnierz nie płacony na borg umiera i chyba po śmierci będzie odbierał zasłużone ćwierci, choć mu już w krwawej wysługi komputy liczą ciągnieniem porznięte koguty. PotPocztaKarp 77.
patrz: PORZNIĘTY
– Do Twej i ludzkiej stosując się wolej, daję pod święty swe ramiona olej, żeby stwierdzone tak skuteczną maścią nie ulegały pod żadną napaścią i prac domowych, i pobożnych bitew. PotPocztaKarp 79.
patrz: ULEGAĆ
– Po długich klęskach lat trzydziestu blisko przyszliśmy byli na urągowisko, jednę z moskiewskiem intruzem, nie carem, sławną wyjąwszy bitwę pod Lubarem, kędy, niech jak chcą swe tryjumfy złocą, bito chrześcijan z pogańską pomocą; które posiełki opłacają dusze, wyjęte z wiecznej niewoli katusze krwią Boską, idąc milijonem znowu do bisurmańskiej niewoli okowu. PotPocztaKarp 69.
– Pożąwszy źrałe niwy, pracowity żeńca bez kłosianego nazad nie wraca się wieńca, którym skoro wesołą skroń swoję przybierze, Jowiszowi ofiarą da go i Cererze. PotPocztaKarp 63.
– Zgadnicież znowu, Filistyni, kto beł, co pokarm w żercy, miód w mocarzu zdobeł? PotPocztaKarp 69.
patrz: ŻERCA