Pobieranie
PL EN
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
Ó
P
R
S
Ś
T
U
V
W
X
Y
Z
Ź
Ż
RozPasOkoń 1750 wydanie wtórne
Rozmowa pasterzów
Odnotowano 12 cytatów z tego źródła
– Nie ciśnijciez się jak bydło, pójdź saw, Cepuch, z twojemi basami, Ty zaś, Jaros, i z Kasperkiem z drugiej stańcie ze skrzypkami! RozPasOkoń 315.
patrz: BAS, BAS, BASS
– To stuka, co damy Tak wielkiemu Panu, kiedy nic godnego dla niego nie mamy - Chyba jak charłacy, Ze mu z nasej pracy Co darujemy. RozPasOkoń 307.
– Ja mu ofiarować będę miodu scernej patoki faseckę. RozPasOkoń 310.
– Lec to fraska - o coś więcej prosiem [ciebie] Panicu jedyny: Ucyńze to dla staruska tego i twej Matuchny przycyny: Jak światu pomrzemy, Niech z tobą zyjemy Na wieki w niebie. RozPasOkoń 317.
– Nie mógłześ se to przynajmniej ciepłej jakiej obrać izdebecki, Nie tę sopę, gdzie na sianku leząc musis drzeć bez pościółecki? RozPasOkoń 314.
– Maciek mu tez da jendyków parę, Tomek kackę i kacora [...]. RozPasOkoń 309.
– Maciek mu tez da jendyków parę, Tomek kackę i kacora [...]. RozPasOkoń 309.
– Robak biedny ma swój kącik, mają swoje łozyska zwierzęta, Ryby w wodzie lochy, gniazda w krzakach mają wygodne ptasęta, A ty, Pan stworzenia Wsystkiego, skłonienia Słusnego nie mas. RozPasOkoń 314.
– Gdziez ta łona? Ono widzis, jak się niebo łyska bez przestanku?! RozPasOkoń 303.
– PAWŁEK A ja na tę poleweckę daruję mu garcek polewany. JĘDREK To ja łyzkę. FRĄCEK A ja miskę. RozPasOkoń 310.
– PIES Ja mu będę ofiarować miodu scernej patoki faseckę. IDKA Ja mądrzyków z kilkanaście. KRZYSTEK A ja mu dam z koprem gomołeckę. MISIEK A ja na ostatek Wabiów kilka klatek Daruję Panu. RozPasOkoń 311.
patrz: MĄDRZYK
– Sowy krzycą, wilków się tez, znać, dość nazbiegało I tak się im ocy, Przy pochmurnej nocy, Błyscą jak świcki. RozPasOkoń 302.