Pobieranie
PL EN
A
B
C
Ć
D
E
F
G
H
I
J
K
L
Ł
M
N
O
Ó
P
R
S
Ś
T
U
V
W
X
Y
Z
Ź
Ż
WadDan 1699 oryginał
Daniel Prorok…
Odnotowano 7 cytatów z tego źródła
– Albo też drudzy tak żyią zuchwali Ze mniey o wiarę, y duszę dbaią, [...] By Apostoli znowu zmartwychwstali Rzekliby, iże Andrykuły baią. WadDan 263.
patrz: ANDRYKUŁY
– Więc sámym záraz świtem prędko wstawszy Krol nád iáskinią, przyszedł z Dworzánámi, I nád kámieniem ná báłuk przypadszy Z Zápłákánymi troskliwie oczámi, Dánielu, sługo Boży; záwoławszy [...] Schylił sie nád loch. WadDan 142.
patrz: BAŁUK
– Przez gwałt zámrużał powieki, z ckliwości Chcąc sturbowáne myśli uspokoić, Poduszką skronie okłada z chciwości Snu, y záłosne serce chce záswoić, [...], Ták sie bezsennie przez cáłą noc biedzi [król Dariusz]. WadDan 141.
patrz: BEZSENNIE
– Nikt z ofiarami do bóżnic nie chodzi, Nie widać ognia z błagalnic czystego Nie beczą owce i nie ryczą bydła. (WadDanBar II, 171???) WadDan II, 171.
– Paciorky czarną na kstałt gagatkowych, iest ich 6 dziąsiotkuw, krzyzik przi nych cały y tabliczka mosiodzowa. WadDan 42.
patrz: GAGATKOWY
– Nie śmiemy przeto puścić z gęby pary, Ani ku niebu oka dźwignąć śmiele, Bośmy Cię złością zgniewali bez miary: Urąga się z nas nieprzyjaciół wiele. WadDan II, 170.
patrz: PARA
– Próżnością mieni srebro, złoto, mienie, Rozkosz i wszelkich kontentec sycenie, Dopiero skrucha, kiedy dusza w prasie Już to po czasie. WadDan 174.
patrz: SYCENIE